Urząd Miejski w Czersku
Czersk
Czersk
Czersk
Biuletyn Informacji Publicznej
Dzisiaj jest poniedziałek, 17 czerwca 2019 r. Imieniny: Laury, Leszka, Marcjana
 
Wersja Polska English Deutsch

MISTRZOSTWA ŚWIATA INAS I MISTRZOSTWA POLSKI W BIEGACH PRZEŁAJOWYCH TRZEBNICA 2019

Trzebnica była gospodarzem mistrzostw świata INAS w biegach przełajowych. Mistrzostwa Świata federacji INAS w biegach przełajowych odbywały się już po raz dziewiąty.
Biało-czerwoni sportowcy z niepełnosprawnością intelektualną w stopniu lekkim od wielu lat należą do ścisłej światowej czołówki w konkurencjach biegowych na bieżni jak i poza nią.
Tak było i tym razem. Nasi zawodnicy wygrali wszystkie możliwe konkurencje.
Z kolei w mistrzostwach Polski, w których udział wzięli uczniowie z dwunastu województw, swój udział zaprezentowali i nasi uczniowie.
W reprezentacji województwa znalazło się pięcioro uczniów.
Najlepszy wynik osiągnęła Patrycja Babińska, która w kategorii dziewcząt młodszych zdobyła swój drugi medal na tej rangi imprezie. Tym razem srebrny – w zeszłym roku był brąz.
W tej kategorii jej koleżanki zajęły Emilka Pestka – VII, Żaklina Pastwa – XII miejsce. W śród chłopców młodszych biegał Marcel Kukliński, który zajął XVI miejsce. Ale przyszło mu się zmagać z zawodnikami starszymi o 3-4 lata.
W kategorii chłopców starszych Mateusz Rekowski zajął XI miejsce.
Wszystkim zawodnikom serdecznie gratulujemy wytrwałości i woli walki gdyż trasa była baaaaaaaaaaaaardzo trudna i wymagająca bardzo dobrego przygotowania.


Jarosław Fidurski
MUKS “Razem”