Urząd Miejski w Czersku
Czersk
Czersk
Czersk
Biuletyn Informacji Publicznej
Dzisiaj jest sobota, 23 lutego 2019 r. Imieniny: Damiana, Romana, Romany
 
Wersja Polska English Deutsch

MISTRZOSTWA POLSKI W PŁYWANIU ZSS „SPRAWNI RAZEM”

W niedzielę, 29 kwietnia, w Łomiankach zakończyły się 22. Mistrzostwa Polski w pływaniu Sprawni Razem. Impreza, w której udział wzięło 77 zawodników, wyłoniła reprezentantów na nadchodzące zawody międzynarodowe.
Podczas dwudniowych Mistrzostw Polski w pływaniu Sprawni Razem, które odbyły się w nowoczesnej pływalni Integracyjnego Centrum Dydaktyczno-Sportowego w Łomiankach, w pięknej rywalizacji starli się aktualni reprezentanci kraju i pretendenci. Nasz Klub reprezentowały dwie zawodniczki – Natalia Babińska i Patrycja Babińska. Pierwsza z nich przywiozła z MP trzy srebrne medale. Za start na 50m stylem dowolnym i 50m stylem grzbietowym oraz za sztafetę 4x50m stylem dowolnym, Patrycja wraz z koleżankami wywalczyła srebrny medal w sztafecie 4x50m stylem dowolnym.
Głównym celem weekendowej imprezy było rozwijanie aktywności sportowej osób niepełnosprawnych oraz upowszechnienie pływania, jako jednej z form rekreacji. Organizatorem mistrzostw Polski w pływaniu był Związek Stowarzyszeń Sportowych Sprawni Razem, który wspiera młodych sportowców niepełnosprawnych intelektualnie.

Jarosław Fidurski
MUKS “Razem”