Urząd Miejski w Czersku
Czersk
Czersk
Czersk
Biuletyn Informacji Publicznej
Dzisiaj jest środa, 20 lutego 2019 r. Imieniny: Anety, Lecha, Leona
 
Wersja Polska English Deutsch

Lekcja savoir-vivre w czerskiej bibliotece

Savoir-vivre, bon-ton, etykieta – to słowa najczęściej kojarzone ze światem dorosłych. Zwykle nieznane ani w teorii, ani w praktyce bardzo młodemu człowiekowi. Jak zatem nauczyć dziecko trudnej sztuki dobrych manier?
Wystarczy przyjść na lekcję savoir-vivre do Biblioteki Publicznej w Czersku. Zajęcia takie miały miejsce w poniedziałek 15 października 2012 roku o godz. 10.30 w oddziale dla dzieci.
Uczniowie klasy III d ze Szkoły Podstawowej nr 1 mieli okazję odbyć podróż do niezwykłej Krainy Dobrych Obyczajów.  Pod przewodnictwem pracowniczki biblioteki – pani Jadwigi Izdebskiej wędrowały po kolorowych stronach książek, prezentujących „złote zasady” przydatne w rodzinie i w grupie. W trakcie pogadanki nasi milusińscy przypominali, jak należy zachować się przy stole, będąc w gościnie, w szkole, na ulicy oraz…w bibliotece. Pod bacznym okiem pani Jadzi oraz pani Urszuli Sroki wprowadzeni zostali w świat uprzejmości, życzliwości i kultury. Aktywność dzieci była wzorowa, a uśmiechy nie schodziły z twarzy naszych gości.
Mamy nadzieję, że lekcja na zawsze zostanie w ich pamięci, bo przecież nam wszystkim zależy na dobrze wychowanym młodym pokoleniu.

tekst i foto: Biblioteka w Czersku