Urząd Miejski w Czersku
Czersk
Czersk
Czersk
Biuletyn Informacji Publicznej
Dzisiaj jest poniedziałek, 21 października 2019 r. Imieniny: Celiny, Hilarego, Janusza
 
Wersja Polska English Deutsch

Lecą do Australii

INAS GLOBAL GAMES są jedną z największych w świecie imprez dla sportowców z niepełnosprawnością intelektualną.  Odbywają się one, co 4 lata, na rok przed Igrzyskami Paraolimpijskimi. Zawody przeprowadza się w 9 konkurencjach sportowych: lekkoatletyka, futsal, tenis ziemny, pływanie, kolarstwo, tenis stołowy, koszykówka, taekwondo i wioślarstwo. Swoje reprezentacje wystawia prawie 40 państw. Wystartuje ponad 1000 zawodników.

W tym roku zawody te, w dniach 09-20 października, odbędą się w Brisbane w Australii. Reprezentantami z naszego rejonu będą zawodnicy Międzyszkolnego Uczniowskiego Klubu Sportowego „RAZEM” Natalia Babińska, Dorota Kostka i Rafał Szkatuła.

Natalia i Dorota, która cztery lata temu, reprezentowała nasz kraj na takiej imprezie w Ekwadorze, rywalizować będą w tenisie ziemnym. Dla tej dyscypliny będą to jednocześnie mistrzostwa świata. Rafał, który już trzykrotnie występował na mistrzostwach świata w piłce nożnej w RPA, Brazylii i Szwecji, mistrzostwach świata futsalu we Francji i dwukrotnie na Mistrzostwach Europy w piłce nożnej i futsalu, będzie walczył na futsalowym parkiecie. W INAS GLOBAL GAMES Rafał występował już dwukrotnie – cztery lata temu w Ekwadorze i osiem we Włoszech.

mat. Jarosław Fidurski