Urząd Miejski w Czersku
Czersk
Czersk
Czersk
Biuletyn Informacji Publicznej
Dzisiaj jest środa, 24 lipca 2019 r. Imieniny: Kingi, Krystyna, Michaliny
 
Wersja Polska English Deutsch

Konferencja Grand Prix Borów Tucholskich 2019

Pomysł na organizację cyklu Grand Prix Borów Tucholskich 2019 narodził się jesienią zeszłego roku. W prace zaangażowali się przedstawiciele Aktywnych Kociewiaków ze Skórcza, Biegających Śliwic oraz Stowarzyszenia Przyjaciół Ocypla. Celem sportowego wydarzenia jest promocja biegania, zdrowego stylu życia, aktywizacja lokalnych mieszkańców i nie tylko. Drugi cel to promocja naszych pięknych Borów Tucholskich, samorządów, miasteczek i wsi.

W konferencji uczestniczył Wicemarszałek Województwa Pomorskiego – Ryszard Świlski, Burmistrz Czerska – Przemysław Biesek-Talewski, starosta starogardzki Kazimierz Chyła, burmistrz Skórcza Janusz Kosecki, przedstawiciel gminy Śliwice Andrzej Urbański, wójt gminy Lubichowo Andrzej Toczek, przedstawiciele Nadleśnictw oraz sponsorzy.

Pierwszy bieg z cyklu Grand Prix Borów Tucholskich Borowiacka Dycha w Czersku odbędzie się 18.05.2019 r. -tj. bieg na 10 km i marsz na 5 km.

Zachęcamy do śledzenia fanpage’a Grand Prix Borów Tucholskich – tam będą pojawiały się najważniejsze informacje o cyklu i o poszczególnych biegach, a także zapisach.