Urząd Miejski w Czersku
Czersk
Czersk
Czersk
Biuletyn Informacji Publicznej
Dzisiaj jest sobota, 23 lutego 2019 r. Imieniny: Damiana, Romana, Romany
 
Wersja Polska English Deutsch

Koncert zespołu “Violincelli” – zapraszamy

Szanowni Państwo, już 1 lipca (niedziela) w Czersku organizujemy III Czerski Festiwal Swojskich Smaków. Będzie to prawdziwe święto naszych lokalnych produktów i specjałów!

W centrum miasta – na Placu Ostrowskiego – od godziny 14:00 staną stoiska pełne wspaniałych smaków i aromatów! Chcemy pokazać nasze, czerskie wyroby – od pieczywa i jagodzianek, po wędliny, miody, przetwory i unikalne dania kuchni regionalnej. Będzie to jedyna okazja, by skosztować potraw, które znamy tylko z przekazów naszych babć czy też ze starych książek kucharskich! W trakcie Festiwalu czekać będą bowiem na Gości m.in. nasze lokalne, unikalne potrawy wpisane na Listę Produktów Tradycyjnych Marszałka Województwa Pomorskiego!

Zapraszamy do wzięcia udziału w III Czerskim Dyktandzie o Złote Pióro Burmistrza Czerska pod honorowym patronatem Towarzystwa Miłośników Języka Polskiego w Krakowie. Wszystkich miłośników, sympatyków i właścicieli polskich zabytkowych skuterów  – zapraszamy na Zlot OS! Wydarzenie uświetni koncert Agnieszki Czapiewskiej, a na zakończenie wystąpi zespół “Violincelli” – artystów Teatru Wielkiego w Łodzi, którzy wykonają znane utwory w wersji klasycznej. Serdecznie zapraszamy!