Urząd Miejski w Czersku
Czersk
Czersk
Czersk
Biuletyn Informacji Publicznej
Dzisiaj jest wtorek, 22 stycznia 2019 r. Imieniny: Dominiki, Mateusza, Wincentego
 
Wersja Polska English Deutsch

Komunikat dla mieszkańców ulicy Kosobudzkiej w Czersku

Trwają prace związane z przebudową ulicy Kosobudzkiej w Czersku. Przypomnijmy, że w ramach inwestycji przebudowana zostanie cała ulica Kosobudzka (nawierzchnia dróg i chodników oraz kanalizacja deszczowa). Wybudowany został także odcinek przesyłowy kanalizacji deszczowej w ulicach Kwiatowej i Leśnej. Wcześniej zakończono prace związane z budową nowego oświetlenia w ulicach Kosobudzkiej i Kwiatowej.

Ponadto Zakład Usług Komunalnych Sp. z o.o. w Czersku wykonuje roboty związane z wymianą infrastruktury sieci wodociągowej i kanalizacyjnej. Zlikwidowana zostanie kanalizacja ogólnospławna. W związku z tym właściciele nieruchomości, którzy są zainteresowani podłączeniem do kanalizacji deszczowej winni zgłaszać się niezwłocznie do Zakładu Usług Komunalnych. Wszystkie obecne podłączenia do kanalizacji ogólnospławnej zostaną zlikwidowane.  Warto również mieć na względzie to, iż w późniejszym czasie wykonanie podłączenia do kanalizacji deszczowej będzie bardzo kosztowne. Aktualna opłata za wody opadowe to 0,13 zł netto/m2/miesiąc (płatne raz na pół roku).

Przykładowe wyliczenie opłaty miesięcznej za 100 m2 powierzchni, z której odprowadzane będą wody opadowe:

100 m2 x 0,13 zł netto/m2 = 13 zł netto x 8% VAT = 14,04 zł brutto

Wartość przedsięwzięcia to kwota 1.524.331,13 zł brutto. Termin zakończenia prac to 31.05.2018 r. Prace budowlane prowadzone są przez Przedsiębiorstwo Komunalne Sp. z o.o. z Tucholi.