Urząd Miejski w Czersku
Czersk
Czersk
Czersk
Biuletyn Informacji Publicznej
Dzisiaj jest poniedziałek, 16 września 2019 r. Imieniny: Jagienki, Kamili, Korneliusza
 
Wersja Polska English Deutsch

Inwestycje na terenie gminnych placówek oświatowych

Przed nowym rokiem szkolnym zrealizowano kilka zadań, które mają zwiększyć bezpieczeństwo dzieci i poprawić estetykę poszczególnych obiektów.

Nowe ogrodzenia wykonano w Zespole Szkół w Łęgu i Przedszkolu Samorządowym nr 1 w Czersku.

– W trosce o najmłodsze dzieci, które korzystają z placu zabaw znajdującego się przed obiektem szkoły w Łęgu, zleciłem wykonanie ogrodzenia terenu od strony drogi krajowej. Natomiast siatka ogrodzeniowa przedszkola w Czersku była już bardzo zniszczona i zagrażała zdrowiu przedszkolaków – mówi Przemysław Biesek-Talewski, Burmistrz Czerska.

Prace wykonały lokalne firmy: Hurtownia Stali JanStal Justyna Rompkowska z Czerska oraz F.P.U.H. Michał Watrak z Łęga-Kolonii. Wartość zadań to kwota 38 tys. zł.

– Natomiast dzięki Czerskiemu Budżetowi Obywatelskiemu zrealizowano prace związane z wymianą nawierzchni części boiska sportowego na terenie Zespołu Szkół w Łęgu. Nową nawierzchnię z kostki betonowej ułożono na powierzchni 267 metrów kwadratowych – dodaje Burmistrz Czerska.

Zadanie wykonała firma Zbigniewa Grygi Usługi Drogowo-Budowlane z Kurczego za kwotę 40 tys. zł.

Z kolei przed budynkiem Szkoły Podstawowej nr 2 w Czersku zmodernizowano nawierzchnię parkingu. Stylowy grafitowy starobruk ułożono na powierzchni 221 metrów kwadratowych za kwotę 35 tys. zł. Inwestycję również zrealizował Zbigniew Gryga.