Urząd Miejski w Czersku
Czersk
Czersk
Czersk
Biuletyn Informacji Publicznej
Dzisiaj jest wtorek, 17 września 2019 r. Imieniny: Franciszka, Lamberty, Narcyza
 
Wersja Polska English Deutsch

Inauguracja roku akademickiego UTW

Skończyły się długie, słoneczne wakacje i przyszedł czas na naukę. Licznie i z radością 1 października rozpoczęliśmy kolejny rok akademicki 2018/2019 naszego czerskiego UTW.
Po odśpiewaniu starego hymnu studenckiego Gaudeamus Igitur< czyli weselmy się, rektor, Daniela Łobocka przywitała zaproszonych gości, panią burmistrz Jolantę Fierek, dyrektora O.K. Emilię Rekowską, pana Henryka Sikorskiego oraz słuchaczy ( jest nas 151). Szczególnie ciepło przywitała nowo przyjęte osoby życząc im sukcesów oraz miłych chwil spędzonych w naszym gronie.
Następnie zapoznała nas z programem na nowy rok. Każdy z nas dostał wydrukowany program zajęć
edukacyjnych, spotkań w grupach tematycznych i innych ważnych informacji.
Miłym i wzruszającym momentem było podziękowanie dla pani burmistrz od słuchaczy, za wsparcie, nie tylko finansowe, serdeczność oraz “przyjazny urząd”.

Po części oficjalnej głos zabrał nasz pierwszy w tym roku wykładowca pan Henryk Sikorski, emerytowany nauczyciel języka polskiego naszego czerskiego Liceum. Podzielił się swoją pasją zbierania wiadomości o dawnych czasach. Tytuł wykładu zresztą brzmiał “Ocalić od zapomnienia”.
Pan Henryk Sikorski wraz z innymi pasjonatami utrwalania starych dziejów w naszym regionie, należący do Stowarzyszenia Miłośników Ziemi Czerskiej, jest autorem licznych artykułów, zamieszczanych w Zeszytach Czerskich.

Tym akcentem zakończyliśmy pierwsze spotkanie.

Daniela Łobocka
Rektor UTW