Urząd Miejski w Czersku
Czersk
Czersk
Czersk
Biuletyn Informacji Publicznej
Dzisiaj jest sobota, 24 sierpnia 2019 r. Imieniny: Bartosza, Jerzego, Maliny
 
Wersja Polska English Deutsch

II CZERSKIE SPOTKANIE SENIORÓW Z WIGOREM+

W czwartek, 12 października 2017  w Ośrodku Kultury w Czersku odbyło się II Czerskie Spotkanie Seniorów z WIGOREM+. W imprezie wzięły udział zaproszone przez „czerski wigor”, domy seniora utworzone w ramach Wieloletniego Programu Senior+ i Senior Wigor. Swoją obecnością zaszczyciły nas domy z Gostycyna, Skarszew, Pelplina, Tuchomia oraz gościnne w ramach uświetnienia imprezy Dom Pomocy Społecznej z Chojnic oraz kabaret „Morowe Babki”.
Czerskie Spotkania Seniorów-z WIGOREM+, to możliwość do wymiany doświadczeń, i przekonania się, że program Senior+ (kiedyś Senior-Wigor) ma przyszłość i będzie się rozwijał. Jest to okazja do promowania koncepcji aktywnej starości, jak również do wspólnej zabawy. Tuż po przywitaniu Gości gospodarze oraz zaproszone domy pokazały swoje niezwykłe umiejętności i talenty na scenie Ośrodka Kultury w Czersku. Następnie odbył się koncert grupy artystycznej z Domu Pomocy Społecznej z Chojnic pod kierownictwem Pana Dominika Madeja. Podczas koncertu seniorzy tańczyli, śpiewali i wspólnie  biesiadowali.
Wśród przybyłych gości byli: przedstawicielka Ministerstwa Rodziny Pracy i Polityki Społecznej z Departamentu Polityki Senioralnej- Pani Bożena Meszka-Stefanowska, Burmistrz Czerska – Pani Jolanta Fierek, Przewodniczący Rady Miejskiej w Czersku – Pan Grzegorz Kobierowski, Dyrektor MGOPS Czersk – Pani Sylwia Tomaszewska.

Impreza odbywa się cyklicznie, spotyka się z bardzo pozytywnym odbiorem seniorów. W tym roku została zorganizowana między innymi dzięki otrzymanej dotacji z Wieloletniego Programu Senior+ na lata 2015-2020- moduł 2- Funkcjonowanie Dziennych Domów.

Na II Spotkanie Seniorów z Wigorem+ został zaproszony również Dyrektor Departamentu Polityki Senioralnej w Ministerstwie Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej – Pan Stefan Kołucki, który ze względu na zaplanowane obowiązki nie mógł uczestniczyć w wydarzeniu, przekazując jednocześnie list, który publikujemy poniżej.

mat. Dzienny Dom ,,Senior-WIGOR” w Czersku