Urząd Miejski w Czersku
Czersk
Czersk
Czersk
Biuletyn Informacji Publicznej
Dzisiaj jest poniedziałek, 21 października 2019 r. Imieniny: Celiny, Hilarego, Janusza
 
Wersja Polska English Deutsch

Gmina Czersk złoży wniosek o dopłatę do połączeń autobusowych

Burmistrz Czerska stara się przywrócić kursy busów z Czerska do sołectwa Krzyż. Przemysław Biesek-Talewski spotkał się już z przewoźnikiem. Gmina stara się też o dotację od Wojewody Pomorskiego.

W zeszłym tygodniu Rada Miejska w Czersku podjęła uchwałę, dzięki której burmistrz Czerska może wystąpić do wojewody pomorskiego z wnioskiem o dotację do kursów autobusowych. Urząd wojewódzki realizuje rządowy plan polegający na dopłacaniu do jednej złotówki do każdego wozokilometra. W tym programie samorządy dokładają do przewozów 10 procent kosztów ponoszonych przez firmy transportowe.

I gmina Czersk zamierza takie dotacje realizować. – Na razie będzie to pilotażowy program. Ma trwać do końca roku. Zobaczymy, czy taki model się u nas sprawdzi – mówi Przemysław Biesek-Talewski.  Burmistrz chce przywrócić transport publiczny pomiędzy Czerskiem i sołectwem Krzyż. W sumie sześć kursów dziennie. Busy będą zabierałby podróżnych z Krzyża, Kwiek czy Bielaw. – Jeśli takie rozwiązanie się sprawdzi, to rozważymy wprowadzenie go w innych miejscach w gminie. Być może uda się połączyć je z dowożeniem dzieci do szkół – dodaje burmistrz Czerska.