Urząd Miejski w Czersku
Czersk
Czersk
Czersk
Biuletyn Informacji Publicznej
Dzisiaj jest sobota, 24 sierpnia 2019 r. Imieniny: Bartosza, Jerzego, Maliny
 
Wersja Polska English Deutsch

Festyn Rodzinny z okazji Dnia Dziecka w Odrach

W niedzielę 9 czerwca, przy szkole w Odrach, odbył się Festyn Rodzinny. Nie mógł być zorganizowany 1 czerwca z powodu pielgrzymki do Wiela. Przed szkołą stanął namiot z ławkami i stolikami. Można było tam spokojnie wypić kawę , zjeść ciasteczka i obserwować bawiące się dzieci. Na placu stanęły dwa dmuchane zamki, dla mniejszych i większych dzieci. Pani Kasia Krysiak Kołatka w stroju elfa malowała chętnym dzieciom buźki, przerabiając grzeczne maluchy w potwory, zwierzaki i inne stwory według życzenia. Na festyn przyszły dzieci nie tylko te, co chodzą do szkoły w Odrach, ale także te co już dawno ją skończyły i przyprowadziły swoje dzieci.

Festyn otworzył sołtys Zbigniew Wojtala, życząc dzieciom i rodzicom wesołej zabawy.

Panie nauczycielki prowadziły konkursy i rozdawały nagrody. Pani Małgosia dbała o to, aby rozbawiona dziatwa miała co pić.

Największe atrakcje nadjechały z wyciem syren i błyskami świateł. Nadjechał wóz strażacki OSP w Odrach i samochód policyjny. Wszyscy chcieli obejrzeć od środka oba samochody i przejechać się. Radości było co niemiara. Strażacy też wymyślili zawody, przewracanie strumieniem wody klocków. Okazało się, że najlepszy czas miała drużyna dziewcząt. Było też rodzinne przeciąganie liny i polewanie wodą na życzenie. Dzieci dziękują organizatorom i sponsorom za świetną imprezę.

Organizatorami festynu byli: Rada Sołecka Sołectwa Odry, Szkoła Podstawowa w Odrach, Rada Rodziców, Zarząd Stowarzyszenia na Rzecz Szkoły w Odrach, Zarząd OSP w Odrach.

Sponsorami byli: Rada Sołecka Sołectwa Odry, Szkoła Podstawowa w Odrach i Rada Rodziców,  Stowarzyszenie na Rzecz Szkoły w Odrach, Zarząd OSP w Odrach, Hanna i Krzysztof Górnowicz, Kazimiera i Zdzisław Mollin, Sklep u Justyny, Z.H.P. Mylof, Stanisław Trzyński, Hanna i Bogdan Pastwa – sklep Skrzat.