Urząd Miejski w Czersku
Czersk
Czersk
Czersk
Biuletyn Informacji Publicznej
Dzisiaj jest poniedziałek, 21 października 2019 r. Imieniny: Celiny, Hilarego, Janusza
 
Wersja Polska English Deutsch

Dom Senior+ z Czerska na IV Spotkaniu Seniorów Uczestników Senior+ w Warszawie.

Seniorzy z Czerska już po raz czwarty uczestniczyli w obchodach Międzynarodowego Dnia Osób Starszych organizowanym przez Ministerstwo Rodziny Pracy i Polityki Społecznej w Warszawie. Tym razem reprezentacja z Czerska  była liczniejsza, gdyż czerski Senior+ został zaproszony do zaprezentowania swoich artystycznych możliwości. A kto zna Seniorów z Senior+ z Czerska wie, że są one niemałe! Za swoje osiągnięcia otrzymali podziękowanie oraz upominki od Minister Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej Pani Bożeny Borys-Szopa.

Spotkanie odbyło się w siedzibie centrali ZUS. Seniorów powitali m.in. Sekretarz stanu Pan Stanisław Szwed w MRPiPS, Prezes Zakładu Ubezpieczeń Społecznych P. prof. Gertruda Uścińska.

W spotkaniu uczestniczyło kilkadziesiąt delegacji z Domów i Klubów „Senior+”.  Od roku 2015 w całej Polsce powstało już 700 takich placówek. Spotkanie obfitowało w wiele ważnych kwestii istotnych z punktu widzenia osób starszych, miało również charakter integracyjny.

Czerscy seniorzy komentują:
„Była to okazja do ciekawych rozmów, wymiany doświadczeń i po prostu przemiłe, pełne rozrywki spotkanie”.

Oczywiście przy okazji wizyty w stolicy nie zabrakło akcentów turystycznych. Seniorzy zwiedzili Pałac Kultury i Nauki, i to nie tylko taras widokowy, ale również jego nieznane zakamarki np. tzw. „Breżniówkę” bliźniacze palarnie i imponujące sale pałacu.

 

mat. DDS+ Czersk