Urząd Miejski w Czersku
Czersk
Czersk
Czersk
Biuletyn Informacji Publicznej
Dzisiaj jest środa, 17 lipca 2019 r. Imieniny: Aleksego, Bogdana, Martyny
 
Wersja Polska English Deutsch

DKK W CZERSKU ZAPRASZA!

JODI PICOULT : „BEZ MOJEJ ZGODY”
“Pewne rzeczy robi się dlatego, że człowiek jest przekonany, iż tak będzie lepiej dla wszystkich. Wmawiamy sobie, że tak trzeba, że tak jest szlachetniej. To o wiele prostsze niż szczere przyznanie się do prawdy przed samym sobą.”
Jest to cytat z książki Jodi Picoult : „Bez mojej zgody”, którą omawialiśmy na styczniowym spotkaniu DKK. Powieść ta zajmuje się zagadnieniami, które budzą społeczne kontrowersje, porusza kwestie natury etycznej, takie jak poczęcie „zaprogramowanego” genetycznie człowieka, czy prawo decydowania o sobie w sprawach medycznych.
Życie codzienne stawia przed nami różne problemy, jedne mniejsze, drugie większe, ale czasami musimy rozwiązać te największe, które nigdy nie są proste i jednoznaczne. Pytań i dylematów moralnych jest w książce Jodi Picoult wiele. Nie sposób na nie udzielić jednoznacznej odpowiedzi. Zresztą odpowiedzi jest tyle, ile ludzkich istnień.

“Kto wie, może gdzieś są rozległe światy, w których nie ma żadnych barier, a człowiek żegluje swobodnie niesiony falami uczucia”.

JOANNA BATOR „CIEMNO PRAWIE NOC”
Kolejne spotkanie DKK odbędzie się 4 lutego 2014 r .o godz. 15.30.  Na tym spotkaniu porozmawiamy o książce Joanny Bator : „Ciemno prawie noc”. 
Joanna Bator- to polska pisarka, publicystka, felietonistka „Gazety Wyborczej”, jurorka międzynarodowej Nagrody im. Ryszarda Kapuścińskiego. Jest wielbicielką i znawczynią kultury japońskiej. Powieść „Ciemno, prawie noc” została uznana za najlepszą książkę minionego roku, za którą autorka otrzymała Nagrodę Literacką NIKE 2013.

moderator:Teresa Wojciechowska

IMG_4241