Urząd Miejski w Czersku
Czersk
Czersk
Czersk
Biuletyn Informacji Publicznej
Dzisiaj jest poniedziałek, 22 lipca 2019 r. Imieniny: Magdaleny, Mileny, Wawrzyńca
 
Wersja Polska English Deutsch

Delegacja z partnerskiego Boizenburga już jest w Gminie Czersk

Burmistrz Czerska przywitał gości w Ośrodku Kultury w Rytlu. Później przyjezdni mogli obejrzeć tereny ponawałnicowe. Jutro będą z nami podczas Urodzin Czerska.

W piątek po południu do naszej gminy przyjechała delegacja z miasta partnerskiego Boizneburg w Niemczech z burmistrzem tego miasta Haraldem Jaschke na czele. Gości w Ośrodku Kultury w Rytlu przywitali Burmistrz Czerska Przemysław Biesek-Talewski, Wiceburmistrz Bogumiła Ropińska oraz Przewodniczący i Wiceprzewodniczący Rady Miejskiej Krzysztof Przytarski i Piotr Kosobucki.

Po krótkim przywitaniu w Rytlu, goście z Niemiec obejrzeli tereny, po których przeszła nawałnica. Odwiedzili też obozowisko w Suszku.

Jutro razem z delegacją z Czerska wybierają się na Zjazd Kaszubów do Chojnic. Po południu będą uczestniczyli w Urodzinach Czerska.

– Bardzo ważne są dla nas dobre stosunki z miastem partnerskim. Z Boizenburga właśnie wróciła nasza młodzież, która była tam na wymianie. Z takiego partnerstwa płyną tylko same korzyści – zaznacza burmistrz Przemysław Biesek-Talewski.