Urząd Miejski w Czersku
Czersk
Czersk
Czersk
Biuletyn Informacji Publicznej
Dzisiaj jest sobota, 24 sierpnia 2019 r. Imieniny: Bartosza, Jerzego, Maliny
 
Wersja Polska English Deutsch

Czerskie Stowarzyszenia z dofinansowaniem z „Akumulatora Społecznego”

Grupy nieformalne działające przy Uniwersytecie Trzeciego Wieku i Stowarzyszenia Lepsze Jutro będą realizowały spotkania dla mieszkańców połączone z nauką i integracją.

Grupa działająca przy Uniwersytecie Trzeciego Wieku w ramach swoich działań przewidziała zajęcia z rękodzieła artystycznego i szycia, m.in. warsztaty: Krój i szycie – nauka i wykonanie m.in. spódnic, fartuszków, łapek do gorących naczyń, pelerynek, ręczników do naczyń; Rękodzieło – robótki szydełkowe, m.in. siatki na zakupy ekologiczne z bawełnianej włóczki, pufki do siedzenia, podpórki do nóg, podkładki na stół ze sznurka do makramy, ozdoby ze wstążek i koralików. Warsztaty zakończy bankiet zorganizowany dla mieszkańców z pokazem wykonanych prac podczas zajęć.

Grupa działająca przy Stowarzyszeniu Lepsze Jutro zorganizuje warsztaty muzyczne, meetingi i zabawę andrzejkową.

Dotacje na powyższe działania udało się pozyskać dzięki pomocy i zaangażowaniu pracowników czerskiego Urzędu Miejskiego.

Przypomnijmy, czym jest program „Akumulator Społeczny”? To przyjazny, trwały i innowacyjny fundusz, mający na celu pobudzanie aktywności społecznej mieszkańców Pomorza. Skierowany jest do grup nieformalnych i organizacji pozarządowych, działających na rzecz dobra wspólnego.

Nasze organizacje pozyskały środki od jednego z operatorów funduszu Lokalnej Grupy Działania Ziemi Człuchowskiej.