Urząd Miejski w Czersku
Czersk
Czersk
Czersk
Biuletyn Informacji Publicznej
Dzisiaj jest środa, 20 lutego 2019 r. Imieniny: Anety, Lecha, Leona
 
Wersja Polska English Deutsch

Czerska biblioteka bajkowa

Przez cały mijający tydzień w czerskiej Bibliotece Publicznej gromadziły się rzesze najmłodszych czytelników, by wysłuchać czytanych tam bajek, baśni i legend. A wszystko to w ramach akcji pn “Czytanie bajek dla najmłodszych”, zorganizowanej z okazji Dnia Dziecka przez Ośrodek Kultury w Czersku.
Pomysł na tę akcję był prosty – znane osoby czytają dzieciom najpiękniejsze i ulubione przez Milusińskich bajki.  Nie mogło więc zabraknąć “Czerwonego Kapturka” czy “Jasia i Małgosi” – i to w oryginalnej intrpretacji znanych w naszym mieście osób. Bajki czytał m.in. Burmistrz Czerska Marek Jankowski, Zastępca Burmistrza Jan Gliszczyński, radny Rady Miejskiej Kazimierz Rompkowski, komendant Straży Miejskiej Jarosław Szwil, radny Rady Powiatu Chojnickiego Leszek Redzimski, pracownik więzienia – Grażyna Andrzejewska, a także znany doskonale dzieciom ksiądz Mateusz Draszanowski. Przedszkolaki odwdzięczały się czytającym wierszykami, piosenkami i pięknymi rysunkami ilustrującymi usłyszaną bajkę. 
Ośrodek Kultury w Czersku serdecznie dziękuje Panu Kazimierzowi Narlochowi  oraz zakładowi tapicerskiemu Pana Alfonsa Zielke za pomoc w zorganizowaniu akcji.
Dodajmy, iż w ramach Dnia Dziecka Ośrodek Kultury zorganizował też bezpłatny seans w kinie PALLADIUM. Dzieci z czerskich szkół i przedszkoli obejrzały film pt. „Planeta 51”. 
Ośrodek Kultury w Czersku