Urząd Miejski w Czersku
Czersk
Czersk
Czersk
Biuletyn Informacji Publicznej
Dzisiaj jest sobota, 24 sierpnia 2019 r. Imieniny: Bartosza, Jerzego, Maliny
 
Wersja Polska English Deutsch

CAF W “PIGUŁCE”- czyli CHCIEĆ TO MÓC!

Oto najważniejsze założenia projektu CAF   w „pigułce”.

1. Jesteśmy jednym z 6 samorządów z województwa pomorskiego
, którym chciało się i udało się „wejść” do CAF-u! Podjęliśmy się żmudnej pracy oceny systemowej, i po 4 miesiącach tych prac – cieszymy się z pierwszych efektów. Obecnie piszemy wniosek o sfinansowanie naszych planów.

2. Nic nie tracimy!
Projekt jest realizowany w 100% ze środków zewnętrznych, bez jakiegokolwiek wkładu własnego Gminy. Wystarczyła praca, którą włożyliśmy w etap samooceny oraz chęci doskonalenia zawodowego naszych urzędników. Bo na tym właśnie polega CAF…
3. CAF to projekt ukierunkowany wyłącznie na podniesienie jakości usług świadczonych w urzędach czyli po prostu wprowadzenie potrzebnych usprawnień. Nie można finansować z niego żadnych innych zadań. Można przyjąć go z całym jego „dobrodziejstwem”, albo po prostu odrzucić.

4. Konkretne korzyści!
Dzięki realizacji CAF zwiększy się jakość usług świadczonych w czerskim UM. Co to znaczy w praktyce? Chcemy być nowoczesnymi, jak najlepiej przygotowanymi do pracy urzędnikami, aby móc spełniać oczekiwania naszych Mieszkańców. Dlatego w pierwszej kolejności stawiamy na podnoszenie naszych kwalifikacji.
5.  Po pierwsze – kwalifikacje! Łącznie, w ramach CAF nasi urzędnicy przejdą 600 godzin szkoleń i warsztatów z tematyki, którą zajmują się zawodowo. Ponadto 6 z nas – w ramach CAF – ukończy studia podyplomowe. Będą to następujące kierunki: zamówienia publiczne, zarządzanie projektami, zarządzanie zasobami ludzkimi, zarządzanie oświatą, waloryzacja i ochrona zasobów przyrody oraz kontrakty i roboty publiczne. Na sfinansowanie szkoleń przeznaczona zostanie pula 90% całości wartości projektu.
6. Po drugie – nowoczesna informatyzacja Urzędu Miejskiego czyli e-administracja! Znacząco zwiększamy nie tylko elektroniczne narzędzia pracy, ale przede wszystkim dostępność dla petentów-internautów. Dzięki wdrożeniu CAF-u, nasi mieszkańcy bez wychodzenia w domu będą mogli skorzystać z elektronicznego obiektu dokumentów w ramach udoskonalonego systemu ePUAP. W wersji elektronicznej będzie można złożyć szeroki wachlarz dokumentów – w tym m.in. wnioski o zezwolenie na sprzedaż alkoholu, wnioski o zajęcie pasa drogowego oraz dokumenty z zakresu gospodarki przestrzennej, odbierania odpadów komunalnych oraz wpisów do ewidencji innych obiektów świadczących usługi hotelarskie.
Zakupione zostaną także m.in. rzutnik ze stojakiem oraz laptopy dla radnych Rady Miejskiej w Czersku. Będą to najprostsze notebooki ( o wartości ok.1100 zł każdy), które pozwolą jednak na efektywne usprawnienie pracy RM, a jednocześnie – na oszczędności w kosztach obsługi RM. Chronimy przy tym przyrodę – oszczędzamy tonery i papier. A dodajmy, iż rocznie same materiały na sesje to prawie 17.000 zadrukowanych dwustronnie kartek papieru!
Na „rzeczową” część wniosku przeznaczamy 10% jego wartości.
7. Po trzecie – Strategia Zrównoważonego Rozwoju Gminy. To dokument priorytetowy dla każdej gminy. Dzięki CAF możemy zakupić profesjonalne usługi doradcze, które pozwolą na napisanie rzetelnego opracowania dotyczącego rozwoju turystyki, położenia Gminy w sieci NATURA 2000 oraz Promocji Gminy. Tym samym koszty przygotowania tego dokumentu – niezbędnego dla każdej jednostki samorządu terytorialnego – nie obciąży budżetu gminnego.
8. CAF to nowoczesny Urząd – dla Was, Drodzy Mieszkańcy!