Urząd Miejski w Czersku
Czersk
Czersk
Czersk
Biuletyn Informacji Publicznej
Dzisiaj jest poniedziałek, 16 września 2019 r. Imieniny: Jagienki, Kamili, Korneliusza
 
Wersja Polska English Deutsch

Budowa drogi w Klaskawie

Trwają prace związane z utwardzeniem drogi dojazdowej do świetlicy wiejskiej w Klaskawie. – Ułożona zostanie kostka polbrukowa na odcinku od drogi powiatowej do placu przed świetlicą – mówi Przemysław Biesek-Talewski, Burmistrz Czerska.

Zadanie realizuje firma Usługi Drogowo-Budowlane Zbigniew Gryga z Kurczego (gm. Czersk). Wszystkie prace mają zakończyć się jeszcze w tym tygodniu. Nowa droga prowadzi od szosy powiatowej do istniejących miejsc parkingowych. Jej powierzchnia to 320 metrów kwadratowych.

– Cieszę się, że w końcu będzie tutaj utwardzona droga, bo poprawi się estetyka terenu i nie będzie się tak kurzyć. Klaskawa pięknieje i już myślimy o kolejnych inwestycjach – mówi Jacek Grzella, sołtys Klaskawy.

Warto tutaj dodać, że w tym roku, w ramach Czerskiego Budżetu Obywatelskiego, ustawiono przy wiacie ogniskowej na terenie rekreacyjnym przy świetlicy wiejskiej pięć zadaszonych stołów z ławkami, które poprawią komfort spożywania posiłków przy okazji organizacji różnych plenerowych uroczystości sołeckich, czy gminnych. Wartość obu zadań to kwota 80 tys. zł.