W Urzędzie Miejskim w Czersku potwierdzisz swój profil zaufany ePUAP!

Dodane przez Brajan Kobus - czw., 22/02/2024 - 08:49
W Urzędzie Miejskim w Czersku potwierdzisz swój profil zaufany ePUAP!

Kategoria

Uprzejmie informujemy, że Minister Cyfryzacji wyraził zgodę na pełnienie przez Urząd Miejski w Czersku funkcji Punktu Potwierdzającego Profil Zaufany ePUAP.

Co to jest profil zaufany?

Profil zaufany jest bezpłatną metodą potwierdzania tożsamości obywatela w systemach elektronicznej administracji - to odpowiednik bezpiecznego podpisu elektronicznego, weryfikowanego certyfikatem kwalifikowanym. Wykorzystując profil zaufany obywatel może załatwić sprawy administracyjne drogą elektroniczną bez konieczności osobistego udania się do urzędu.

Procedura założenia profilu zaufanego?

1.    www.epuap.gov.pl
2.    Z konta założonego na portalu ePUAP wysyłamy wniosek o potwierdzenie profilu zaufanego.
3.    Następnym krokiem jest uwierzytelnienie Profilu w Punkcie Potwierdzającym Profil   Zaufany. W tym celu możemy udać się m. in. do Urzędu Miejskiego w Czersku (w ciągu 14 dni od złożenia elektronicznego wniosku), gdzie potwierdzimy swoje dane osobowe przed urzędnikiem, który porównuje je z wprowadzonymi do systemu.
4.    Po pozytywnej weryfikacji danych, na podstawie przedłożonego dowodu osobistego lub paszportu, konto założone na portalu ePUAP zyskuje status profilu zaufanego.

Profil potwierdza się na okres 3 lat i jego ważność może być ponownie przedłużana na taki sam okres.

Przed upływem 3 letniego terminu ważności Profilu Zaufanego, użytkownik może samodzielnie dokonać jego przedłużenia, poprzez podpisanie go dotychczasowym (jeszcze ważnym) Profilem Zaufanym ePUAP. W przypadku przekroczenia tego terminu, koniecznym będzie potwierdzenie Profilu w Punkcie Potwierdzającym.

Lokalizacja i czas pracy punktu potwierdzającego w Urzędzie Miejskim w Czersku:

1.    Punkt potwierdzający znajduje się na parterze budynku przy ul. Kościuszki 27 w Czersku - pokój nr 14. 
2.    Punkt potwierdzający jest czynny w dni robocze w godzinach pracy urzędu.
3.    Numer telefonu: 52 395 48 65

foto. gov.pl

p
 


Source URL: https://czersk.pl/aktualnosc/ogloszenia/3727-w-urzedzie-miejskim-w-czersku-potwierdzisz-swoj-profil-zaufany-epuap