Otwarcie ofert w przetargu na rozbudowę szkoły w Rytlu

Dodane przez Brajan Kobus - czw., 28/03/2024 - 11:18
Otwarcie ofert w przetargu na rozbudowę szkoły w Rytlu

Kategoria

W środę, 27 marca, w Urzędzie Miejskim w Czersku dokonano otwarcia ofert w przetargu na realizację zadania „Przebudowa, rozbudowa, nadbudowa budynku Szkoły Podstawowej w Rytlu - etap I”. Oferty złożyło pięciu wykonawców. Pomijając jedną z bardzo wysoką ceną (13,7 mln zł) pozostałe cztery oferty mieszczą się w przedziale od 6.296.450 zł do 7.750.000 zł.
- Cieszę się z dużego zainteresowania realizacją tej inwestycji oraz stosunkowo dobrymi cenami. Teraz przed nami negocjacje z potencjalnymi wykonawcami, a następnie złożenie przez nich ofert ostatecznych, spośród których wybierzemy najkorzystniejszą – mówi burmistrz Czerska Przemysław Biesek-Talewski.
Zgodnie z założeniami budowa ma się rozpocząć wraz z początkiem tegorocznych wakacji, a zakończyć do dnia 1 września 2025 roku.
Przypominamy, że rozbudowa szkoły w Rytlu polegać będzie na rozebraniu istniejącego parterowego łącznika pomiędzy budynkiem szkoły a salą sportową i wybudowaniu w tym miejscu trzykondygnacyjnego obiektu. Znajdą się w nim m.in.: stołówka, świetlica, biblioteka z czytelnią, sale dydaktyczne oraz zaplecze sali sportowej wraz z małą salką do ćwiczeń. Powstanie też nowe wejście do szkoły, klatka schodowa i winda. Cały nowy obiekt będzie miał powierzchnię około 1000 m². Na realizację zadania Gmina Czersk pozyskała dofinansowanie z Rządowego Programu Inwestycji Strategicznych w wysokości 4,5 mln zł.
 


Source URL: https://czersk.pl/aktualnosc/aktualnosci/3857-otwarcie-ofert-w-przetargu-na-rozbudowe-szkoly-w-rytlu