XVII Czerskie Spotkania Wielkanocne (FOTO)

Dodane przez Brajan Kobus - wt., 26/03/2024 - 08:27
XVII Czerskie Spotkania Wielkanocne (FOTO)

Kategoria

Sala widowiskowa Domu Kultury w Czersku wypełniła się przepięknymi, suto zastawionymi stołami wielkanocnymi, przygotowanymi przez lokalne KGW oraz stowarzyszenia. W poniedziałkowe popołudnie odbyły się XVII Czerskie Spotkania Wielkanocne. Przygotowano jedenaście stołów.

Krótką lekcję o tradycjach wielkanocnych przedstawiła sekretarz Zrzeszenia Kaszubsko-Pomorskiego w Czersku, Ewa Wrycza. Później powołano komisję konkursową, w składzie Bogumiła Ropińska, Ewa Wrycza oraz Krzysztof Przytarski, która miała za zadanie wybór najlepszej potrawy, która łączy w sobie tradycję ze współczesnością. – Ocenianie potraw to nie lada wyzwanie. Spróbowaliśmy wielu ciekawych dań, wszystkie były smaczne – mówił Krzysztof Przytarski.
W trakcie narady komisji na scenie mogliśmy obejrzeć występy artystyczne przygotowane przez podopiecznych Gminnego Centrum Kultury w Czersku. 
Po chwili niecierpliwości ogłoszono wyniki. – Konkurs wygrała potrawa przygotowana przez KGW „Gutowianki” z Gutowca – mówiła Ewa Wrycza. Nagrody wręczał burmistrz Czerska Przemysław Biesek-Talewski.

Zwycięski stół poniżej.

p
 


Source URL: https://czersk.pl/aktualnosc/aktualnosci/3839-xvii-czerskie-spotkania-wielkanocne-foto