Powrót do Macierzy Czerska i Rytla. Zapraszamy

Dodane przez Michał Rytlewski - pon., 23/01/2023 - 13:55
Powrót do Macierzy Czerska i Rytla. Zapraszamy

Kategoria

Zbliża się koniec stycznia, a więc czas wspominania włączenia naszych ziem do Polski w 1920 roku. 29 stycznia będziemy świętować powrót do Macierzy Czerska, a 30 stycznia Rytla. W Rytlu zapraszamy też na uroczyste otwarcie sali widowiskowej w Domu Kultury oraz na promocję tomiku wierszy Henryka Twardokusa.
Już za tydzień będziemy wspólnie świętować odzyskanie niepodległości. Dla nas będzie to 103. rocznica włączenia naszych terenów do II Rzeczpospolitej. 29 stycznia do Macierzy został włączony Czersk. Żeby upamiętnić tę datę, w najbliższą niedzielę o godz. 8:45 w czerskim kościele parafialnym odbędzie się msza święta. Po niej władze samorządowe złożą wiązankę kwiatów pod tablicą upamiętniającą Żołnierzy Niepodległości przy Szkole Podstawowej nr 2 w Czersku.
Dzień później odbędą się uroczystości związane z powrotem do Macierzy Rytla. 30 stycznia o godz. 17:00, na budynku szkoły, zostanie odsłonięta tablica upamiętniająca wydarzenia z 1920 roku. Po krótkich uroczystościach przy szkole, zapraszamy na kolejną część uroczystości do odnowionej sali Domu Kultury w Rytlu. Odbędzie się tu oficjalnie jej otwarcie wraz z występami artystycznymi oraz promocją tomiku wierszy Henryka Twardokusa „Tomiki Czerskie cz. II. Rytel. Ostoja ciszy i natchnienia”. Po promocji będzie można otrzymać publikację wraz z podpisem autora. 
Tomik wierszy Henryk Twardokus.


Source URL: https://czersk.pl/aktualnosc/aktualnosci/2483-powrot-do-macierzy-czerska-i-rytla-zapraszamy