4. Borowiacka Dycha za nami

Dodane przez Michał Rytlewski - pon., 16/05/2022 - 07:27

Kategoria

Około 500 osób wzięło udział w imprezie biegowej w Ostrowitem w gminie Czersk. Bieg główny wygrali Olga Ochal i Andrzej Rogiewicz. Rozegrane zostały także bieg dla dzieci i marsz nordic walking.
To już czwarta edycja Borowiackiej Dychy i trzecia w Ostrowitem. Trzecia i rekordowa. W poprzednich edycjach biegu ze startem przy jeziorze nie uczestniczyło aż tylu zawodników. Prawie 300 biegaczy, 50 kijkarzy i 150 dzieci stanęło na starcie zawodów.
Bieg główny wystrzałem z pistoletu wystartował burmistrz Przemysław Biesek-Talewski. Zwycięzcami tych zmagań zostali Olga Ochal z Bydgoszczy i Andrzej Rogiewicz z Grudziądza. Najlepszymi zawodnikami z Czerska byli Magdalena Jabłońska i Szymon Bloch. Szymon wygrał też klasyfikację najszybszego z powiatu chojnickiego, w tej kategorii najlepszą kobietą była Angelika Pasińska.
Link do wyników
4. Borowiacka Dycha to pierwszy z pięciu biegów w ramach Grand Prix Borów Tucholskich. Teraz przed zawodnikami starty w Okoninach Nadjeziornych (11 czerwca), Zblewie (25 czerwca), Osiecznej (16 lipca) i w Śliwicach (6 sierpnia). Więcej informacji o całym cyklu można znaleźć na stronie biegajace.sliwice.pl