Urząd Miejski w Czersku
Czersk
Czersk
Czersk
Biuletyn Informacji Publicznej
Dzisiaj jest środa, 23 października 2019 r. Imieniny: Edwarda, Marleny, Seweryna
 
Wersja Polska English Deutsch

1. Borowiacka Dycha – 18 maja br. – komunikaty dla mieszkańców

Przypominamy, że w dniu 18 maja br. (najbliższa sobota) odbędzie się impreza biegowa i marszu nordic walking, a także biegi dziecięce. 

W związku z tym wystąpią czasowe utrudnienia w ruchu drogowym. 

Od godz. 14:30 będą zamknięte ulice w centrum Czerska: Dr. Zielińskiego, Dworcowa, Kolejowa, Batorego, Dąbrowskiego, Pocztowa, Gen. Hallera (na odcinku targowiska).

Od godz. 15:30 będą zamknięte kolejne ulice w Czersku: Lipowa, Jana Pawła II, Przytorowa, Wielewska, Towarowa, Konstantego Klina, Mleczarska, Łubianki, Królowej Jadwigi.

Od godz. 15:30 będą zamknięte drogi Czersk – Malachin, Malachin – Łubna, Łubna – Czersk.

Utrudnienia będą do godz. 18:00, jednak z chwilą przebiegnięcia trasy przez ostatniego biegacza, ruch na drogach będzie stopniowo przywracany. 

Przewiduje się, że ulice Dworcowa, Kolejowa, Batorego, Dąbrowskiego, Pocztowa, Lipowa, Jana Pawła II, Przytorowa, Towarowa, Konstantego Klina, Mleczarska, Wielewska i droga Czersk – Malachin powinny być udostępnione dla ruchu od godz. 17:00. Pozostałe ulice i drogi od godz. 18:00.

Trasa będzie zabezpieczona przez policję i ochotniczą straż pożarną. Podczas biegu i marszu nordic walking nie będzie możliwy przejazd żadnego pojazdu. 

Ponadto prosimy, aby w godzinach zawodów wzdłuż trasy biegu i marszu nordic walking nie pozostawiać pojazdów na jezdni ulic i dróg, żeby w ten sposób nie tarasować przejazdu służb zabezpieczających imprezę i służ ratowniczych.

Mieszkańców prosimy o wyrozumiałość i zapraszamy do kibicowania sportowcom oraz odwiedzin wioski sportowej, która będzie na Placu hm. Józefa Piekarka w Czersku. Start biegu o godz. 16:00, a marszu nordic walking o 16:10. Od godziny 15:00 odbędą się również biegi dla dzieci. Zapisy będą w dniu zawodów. 

Trasa biegu:
Start na ul. Dr Zielińskiego w Czersku przy skrzyżowaniu z ul. Gen. Hallera, później bieg ulicami Czerska (Dworcowa, Kolejowa, Batorego, Dąbrowskiego, Lipowa Towarowa, Konstantego Klina, Mleczarska, Wielewska) do miejscowości Malachin (ulice Główna i Akacjowa), następnie do miejscowości Łubna i do Czerska (ulice Łubianka, Królowej Jadwigi) na metę na ul. Dr Zielińskiego w Czersku przy skrzyżowaniu z ul. Gen. Hallera.

Trasa marszu nordic walking:
Trasa nordic walking wiedzie ulicami Czerska. Start na ul. Dr Zielińskiego w Czersku przy skrzyżowaniu z ul. Gen. Hallera, później marsz ulicami Czerska (Dworcowa, Kolejowa, Batorego, Dąbrowskiego, Jana Pawła II, Przytorowa, Lipowa, Wielewska, Mleczarska, Łubianka, Królowej Jadwigi) i na metę na ul. Dr Zielińskiego w Czersku przy skrzyżowaniu z ul. Gen. Hallera.