Urząd Miejski w Czersku
Czersk
Czersk
Czersk
Biuletyn Informacji Publicznej
Dzisiaj jest poniedziałek, 16 lipca 2018 r. Imieniny: Eustachego, Mariki, Mirelli
 
Wersja Polska English Deutsch

Wycieczka do Gdyni

W dniach od 21 do 27 sierpnia odbyła się wycieczka do Gdyni, w której uczestniczyło 38 dzieci z Rytla oraz 4 towarzyszącym im opiekunów. Pomysłodawcą wyjazdu była Akadenia Morska, której serdecznie dziękujemy za okazaną gościnność. Tygodniowy pobyt przyniósł dzieciom moc atrakcji i niezapomnianych wrażeń. Udało się osiągnąć cel, jakim było uzyskanie uśmiechu na twarzach dzieci, który troszeczkę przygasł po traumatycznych przeżyciach minionych dni.

Harmonogram wyprawy obejmował wiele atrakcji między innymi: zwiedzanie Daru Młodzieży na którym przywitał nas Rektor Akademii Morskiej w towarzystwie prezydenta miasta. Kolejnymi atrakcjami były dogoterapia, Muzeum Emigracji, Centrum Nauki Eksperyment, warsztaty 3D, przejazd kołem widokowym, spotkanie z piłkarzami Arki Gdynia oraz trening, jaki poczyniła nam znana polska koszykarka Katarzyna Dydek. Następnie rejs statkiem na Hel, który dostarczył nam niezapomnianych widoków oraz zwiedzanie fokarium.

Niemalże w każdym docelowym punkcie wycieczki dzieci zostały obdarowane prezentami. Niezwykłą hojnością poszczycił się również senator Sławomir Rybicki, który obdarował wszystkie dzieci niezbędną wyprawką szkolną.

Podczas całego pobytu panowała przyjazna i spokojna atmosfera.

Wszystkim organizatorom i darczyńcom jeszcze raz składamy podziękowania.

Opiekunowie wycieczki:

Adriana Galikowska, Magdalena Gwizdała

Anna Piesik, Natalia Kwiatkowska

Magdalena Gwizdała

 Obecnie trwają również inne formy wypoczynku dla dzieci i młodzieży:
– w Zakopanem – wycieczka organizowana prze Ministerstwo Obrony Narodowej,
– w Gdańsku Sobieszewie – kolonia organizowana przez PCK,
– w Świeradowie Zdroju – wycieczka organizowana przez Dyrekcję Lasów Państwowych.
(UM-WS)