Urząd Miejski w Czersku
Czersk
Czersk
Czersk
Biuletyn Informacji Publicznej
Dzisiaj jest środa, 19 grudnia 2018 r. Imieniny: Beniaminy, Dariusza, Gabrieli
 
Wersja Polska English Deutsch

Wernisaż Józefa Kuklińskiego oraz Jadwigi Nowackiej

W piątkowe popołudnie w Centrum Informacji Turystycznej w Czersku spotkali się miłośnicy malarstwa. Okazją do tego spotkania był wyjątkowy wernisaż Józefa Kuklińskiego i Jadwigi Nowackiej. Pan Józef prezentował już swoje prace w CIT wielokrotnie na wystawach indywidualnych i zbiorowych, lecz dla Pani Jadwigi była to pierwsza wystawa.

Od najmłodszych lat fascynował ją rysunek i malarstwo, zwłaszcza akwarele.

Z malarstwem olejnym zetknęła się na jednej z wystaw Pana Józefa Kuklińskiego. Zafascynowana pięknem krajobrazów utrwalonych na płótnach, postanowiła spróbować własnych sił w tym rodzaju twórczości. Udział w kolejnych wernisażach jeszcze bardziej zdopingował ją do wypróbowania własnych możliwości w tej dziedzinie. Po namowie ze strony Pana Kuklińskiego i wielu godzinach pracy pod jego wnikliwą obserwacją rozpoczęła się jej przygoda z malarstwem.

Malarska przygoda Józefa Kuklińskiego zaczęła się w 1977 r. Jego obrazy przedstawiają ulubione przez niego morze oraz bory. Inspiracja przyrodą, umiłowanie natury, wnikliwa obserwacja otaczającego świata, tęsknota za tym co minęło to źródła motywów i natchnień do tworzenia kolejnych prac. Fascynuje go również renowacja starych obrazów, zwłaszcza tych, których uszkodzenia stanowią duże wyzwanie. Obrazy malarza są cenione w kraju i za granicą, m.in. w Norwegii i Kanadzie. Bierze udział w wielu ekspozycjach, ale największą satysfakcję sprawiło mu zajęcie I miejsca w Ogólnopolskiej Wystawie Plastycznej zorganizowanej w 1987 r. przez Ministerstwo Obrony Narodowej. Wszystkie jego prace wówczas prezentowane trafiły do Muzeum Wojska Polskiego.

Wystawę malarstwa w CIT można zwiedzać od poniedziałku do piątku w godzinach otwarcia do połowy czerwca. Serdecznie zapraszamy.