Urząd Miejski w Czersku
Czersk
Czersk
Czersk
Biuletyn Informacji Publicznej
Dzisiaj jest sobota, 20 października 2018 r. Imieniny: Ireny, Kleopatry, Witalisa
 
Wersja Polska English Deutsch

Uroczyste zakończenie projektu pn.: „Rytlanie gdy występują – marzenia swe realizują”

W październiku grupa teatralna pn.: „Rytlanie gdy występują – marzenia swe realizują” zakończyła pracę nad projektem z programu „Równać Szanse 2016” Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolność. Z tej okazji młodzież przygotowała wspaniałą imprezę. Przy suto zastawionym stole spotkali się uczestnicy programu, rodzice oraz osoby, które współpracowały z młodymi aktorami przez cały projekt. Młodzi gospodarze zabawy przygotowali bogaty program artystyczny, który wprowadził zebranych w doskonały nastrój. Wyświetlono filmiki pokazujące pracę nad projektem, niektóre sceny wzruszały, inne powodowały wybuchy śmiechu wśród zgromadzonych gości . Odegrano scenkę humorystyczną, pokazującą alternatywną wersję zakończenia „Śpiącej Królewny”. Wszyscy zmagali się z prawidłową wymową, czyli poprawnym odczytaniem wylosowanego zdania z grupy tzw. łamańców językowych. Przeprowadzono kilka gier i zabaw, jak chociażby: „Kim jestem” i „Pif Paf”.

Dyrektor Ośrodka Kultury w Rytlu pani Małgorzata Kowalewska – Remisz podziękowała młodym aktorom za pracę nad realizacją projektu, często bardzo ciężką i pełną wyrzeczeń. Pani Dyrektor przypomniała, że młodzież spotykała się przez ponad pół roku i to nawet kilka razy w tygodniu, uczestnicząc w wyczerpujących ćwiczeniach, pracując nad warsztatem aktorskim i nad przegotowaniem przedstawienia, często kosztem czasu spędzanego na łonie rodziny. Podziękowanie skierowane zostało również do rodziców naszych aktorów, przede wszystkim za okazywane wsparcie, cierpliwość i wyrozumiałość.

Pani Dyrektor podziękowała również pracownikom Ośrodka Kultury w Rytlu za pomoc w przygotowaniu spektaklu. Jednak szczególne wyrazy uznania skierowane zostały do opiekuna grupy Joanny Czerniejewskiej, za trud, cierpliwość i zaangażowanie w przygotowanie młodych aktorów.

Pani Małgorzata Kowalewska – Remisz wraz z opiekunem grupy wręczyły młodzieży pamiątkowe zdjęcia i pisemne podziękowanie za pracę nad projektem.

Natomiast młodzi aktorzy pięknymi kwiatami podziękowali za pomoc w realizacji projektu. Bukiety trafiły min. do dyrektor Zespołu Obsługi Finansowej w Czersku p. Barbary Szałaj Borowiec, p. Moniki Lubińskiej, a także do naszych wspaniałych pań, które dbały o prawidłową wymowę czyli do Elżbiety Szczęsnej i Cecylii Bucholc.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć.

OK RYTEL