Urząd Miejski w Czersku
Czersk
Czersk
Czersk
Biuletyn Informacji Publicznej
Dzisiaj jest poniedziałek, 25 czerwca 2018 r. Imieniny: Łucji, Witolda, Wilhelma
 
Wersja Polska English Deutsch

„Rytlanie gdy występują – marzenia swe realizują” – warsztaty z programu „Równać Szanse 2016 r. – Regionalny Konkurs Grantowy” Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności

Tematem czwartkowych warsztatów w Ośrodku Kultury w Rytlu była: „Prawidłowa wymowa – ćwiczenia logopedyczne”. Zajęcia prowadziły, specjalnie na tę okazję zaproszone przez młodzież specjalistki z Zespołu Szkół w Rytlu: Pani Cecylia Bucholc i Pani Elżbieta Szczęsna. Panie te, znają naszą młodzież od wielu lat. W przedszkolu to Pani Ela wprowadzała pierwsze szlify w wychowaniu naszej drogiej młodzieży, a Pani Cecylia doskonaliła ich wymowę od pierwszej klasy szkoły podstawowej. Także wszyscy dobrze się znali, dzięki czemu atmosfera była cudowna, swobodna, pełna wzajemnej życzliwości.

Panie przygotowały bardzo bogaty program ćwiczeń logopedycznych (m.in. ćwiczenia ortofoniczne, fonacyjne, ćwiczenie sylab, głosek, samogłosek itp.) podane w formie zabawy, dzięki czemu młodzi aktorzy szybko przyswajali wiedzę, a na efekty nie trzeba było długo czekać. Już pod koniec zajęć było słychać wyraźną poprawę w wymowie uczestników.

Za poświęcony czas, podzielenie się swoją wiedzą i doświadczeniem młodzież podziękowała Paniom gromkimi brawami i własnoręcznie wykonanymi kwiatkami i kartkami z quillingu.

OK Rytel