Urząd Miejski w Czersku
Czersk
Czersk
Czersk
Biuletyn Informacji Publicznej
Dzisiaj jest piątek, 27 kwietnia 2018 r. Imieniny: Sergiusza, Teofila, Zyty
 
Wersja Polska English Deutsch

Prezentacja miasta i gminy Czersk na festynie kulturalnym „Altonale” w Hamburgu.


W dniach 16-19.06.2006 r. delegacja z gminy Czersk gościła w partnerskim mieście Boizenburg. Głównym celem wyjazdu była prezentacja miasta na Altonale w Hamburgu.
Altonale to odbywający się po raz ósmy uliczny festiwal promujący kulturę i sztukę z różnych stron świata. W roku bieżącym głównym tematem festiwalu była Polska, stąd też w Boizenburgu zrodził się pomysł wspólnej prezentacji obu miast. W sobotę 17.06.2006 r. w ratuszu miejskim w dzielnicy Hamburga Altonie uroczyście powitali gości z całego świata i z Czerska Burmistrz Altony oraz Konsul Polski. Obecne podczas powitania grupy miały możliwość krótkiej prezentacji siebie i swojego kraju.
Oba miasta partnerskie przygotowały wspólne stoisko, na którym mieszkańcy Hamburga oraz goście mogli zaopatrzyć się w foldery promujące atrakcje Czerska i Boizenburga, ich okolic oraz spróbować pstrąga. Stoisko wyposażone było w projektor multimedialny, na którym jako tło prezentowano na zmianę film o Czersku i Boizenburgu. Prezentacja cieszyła się dużym zainteresowaniem.
W programie wizyty znalazło się również zwiedzanie Muzeum Boizenburga, Parku Biotechniki prezentującego praktyczne zastosowanie rozwiązań natury w przemyśle oraz rejs statkiem po porcie w Hamburgu.
Pobyt pozostawił miłe wspomnienia.
Gmina Czersk już dzisiaj oczekuje gości z Boizenburga, którzy gościć będą w Czersku w związku z 80-tą rocznicą nadania praw miejskich miastu.
  Burmistrz Harald Jaeshke i Sekretarz Przemysław Biesek przed ratuszem w Altonie
  Burmistrz Harald Jaeshke przed wystepem w ratuszu w Altonie
  Delegacja z Czerska z Burmistrzem Altony i konsulami Polski i Tunezji
  Przed ratuszem w Hamburgu-Altonie
  Stoisko Boizenburga i Czerska na targach w Hamburgu-Altonie />  W muzeum miasta Boizenburga
  W porcie w Boizenburgu. Pierwszy z lewej Przewodniczący Rady Miejskiej w Boizenburgu