Urząd Miejski w Czersku
Czersk
Czersk
Czersk
Biuletyn Informacji Publicznej
Dzisiaj jest piątek, 21 września 2018 r. Imieniny: Darii, Mateusza, Wawrzyńca
 
Wersja Polska English Deutsch

Premiera spektaklu pt. „Śpiąca Królewna” w Ośrodku Kultury w Rytlu

W niedzielę 17 września w sali widowiskowej Ośrodka Kultury w Rytlu odbyły się dwie premiery spektaklu pt. „Śpiąca Królewna” w wykonaniu młodzieżowej grupy teatralnej „Rytlanie gdy występują marzenia swe realizują”.

Przygotowanie przedstawienia możliwe było dzięki środkom pozyskanym przez Ośrodek Kultury w Rytlu z projektu „Równać Szanse 2016” Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności i Polskiej Fundacji Dzieci i Młodzieży.

„Śpiąca Królewna” – jest jedną z najpopularniejszych baśni. To uniwersalna opowieść o ponadczasowej walce dobra ze złem, uczy kolejne pokolenia, że miłość może pokonać wszelkie złe zaklęcia i przeciwności losu.

Młodzi aktorzy, wraz z opiekunem Joanną Czerniejewską, stworzyli niezwykle barwny spektakl, który zaprezentował nabyte umiejętności podczas uczestnictwa w warsztatach. Grupa teatralna z Rytla podeszła do tematu z lekkością i humorem. Elementy grozy, niespodziewane zwroty akcji, atrakcyjność wizualna przedstawienia, nowatorskie spojrzenie na baśń, wykorzystanie technik multimedialnych, a przede wszystkim wspaniała gra aktorska złożyły się na sukces widowiska. Wspaniałą przygodę z teatrem przeżyli tu widzowie w różnym wieku, bo dobra zabawa nie ma metryki. Odczucia widzów odzwierciedliły owacje na stojąco.

Na zakończenie spektaklu Dyrektor Ośrodka Kultury w Rytlu i pomysłodawca projektu pani Małgorzata Kowalewska-Remisz podziękowała młodym aktorom za ciężką pracę, zaangażowanie i poświęcony czas, który włożyli w przygotowanie spektaklu. Aktorzy oprócz ciepłych słów uznania, otrzymali upominki, a opiekun grupy piękny kosz kwiatów.

Przedstawienie będzie można obejrzeć już w najbliższą niedzielę o godz. 17.00 w Gminnym Ośrodku Kultury w Cekcynie. Serdecznie Zapraszamy.

Dziękujemy młodzieży zaangażowanej w projekt „Równać Szanse 2016” oraz obsadzie aktorskiej:

Narrator: Maja Gil

Królowa: Anna Ossowska

Król: Jakub Pokrzywinski

Księżniczka: Natalia Fryca

Książę: Tomasz Lipiński

Wróżki: Alicja Czartowska, Julia Hinc, Monika Kutowska

Dworzanin 1: Patrycja Knitter

Dworzanin 2 i Gustaw Jerzy: Julia Leszczyńska

Bobas i Rycerz który ginie: Bartosz Łobocki

Gwardzista i policjant: Martyna Modrzejewska

Błazen: Anna Łangowska

Przyboczny Odeliny i daniel o złotych rogach: Aleksandra Kulisiewicz

Odelina: Filip Brzezinski

Ośrodek Kultury w Rytlu