Urząd Miejski w Czersku
Czersk
Czersk
Czersk
Biuletyn Informacji Publicznej
Dzisiaj jest piątek, 21 września 2018 r. Imieniny: Darii, Mateusza, Wawrzyńca
 
Wersja Polska English Deutsch

Mieszkańcy gminy Czersk Mistrzami Polski Drwali

23 września 2017 roku odbyły się Mistrzostwa Polski Drwali w Koszęcinie na Śląsku. O tytuł Mistrza Polski Drwali ubiegało się kilkudziesięciu zawodników z całego kraju, w tym mieszkańcy gminy Czersk, którzy okazali się bezkonkurencyjni, pokonując wszystkich rywali.

Każdy z nich musiał się wykazać precyzją i szybkością w konkurencjach odzwierciedlających codzienną pracę drwala. Tytuł Mistrza Polski Drwali zdobył Kamil  Szarmach; współorganizator widowiskowych zawodów Super Drwal odbywających się w Czersku. W kategorii Junior (do lat 24) na pierwszym miejscu, ze znaczną przewagą punktową, uplasował się Robert Glazer również mieszkaniec gminy Czersk

Kamil Szarmach to zawodnik już wielokrotnie nagradzany (także na Mistrzostwach Świata Drwali); Wicemistrz Polski  w Rogowie (2014 r.), Mistrz XV Międzynarodowych Zawodów Drwali w Bobrowej (2014 r.), Mistrz Polski Drwali w Bobrowej oraz Kielcach (kat. U-24  – 2012, 2013 r.).

Przypominamy, iż pierwotnie, impreza miała się odbyć 26 sierpnia w miejscowości Wiele, na terenie  Nadleśnictwa Lipusz, jednak ze względu na ogromne straty lasów wyrządzone przez sierpniową nawałnicę, organizatorzy zdecydowali się na zmianę lokalizacji.

 

(L.Sz.)

fot. Miesięcznik DRWAL

Kamil Szarmach- Mistrz Polski Drwali – na najwyższym stopniu podium

Robert Glazer – Mistrz Polski Drwali w kategorii Junior (do lat 24)