Urząd Miejski w Czersku
Czersk
Czersk
Czersk
Biuletyn Informacji Publicznej
Dzisiaj jest poniedziałek, 19 lutego 2018 r. Imieniny: Bettiny, Konrada, Mirosława
 
Wersja Polska English Deutsch

KOMUNIKAT

Od wczoraj (11.08.), od godzin nocnych trwała akcja ratownicza w związku z nawałnicą, jaka przeszła m.in. nad terytorium naszej Gminy. Komendant OSP Czersk – pan Andrzej Kuchenbecker był w stałym kontakcie z Burmistrz Czerska – Jolantą Fierek. Rano Jolanta Fierek, Mateusz Rydzkowski, Grzegorz Klauza i Bogdan Danecki przebywali w Rytlu – najbardziej poszkodowanej miejscowości Gminy. W Nowej Cerkwii, gdzie lokowano ewakuowane dzieci z obozu harcerskiego w Suszku, odbyło się spotkanie ze Starostą Chojnickim – panem Stanisławem Skają, Z-cą Komendanta Powiatowego Policji – panem Tomaszem Kąkolewskim, Wójtem Gminy Chojnice – panem Zbigniewem Szczepańskim, Dyrektorem Regionalnej Dyrekcji LP – panem Januszem Kaczmarkiem, Burmistrz Czerska – Jolantą Fierek i Wiceburmistrzem Czerska – Mateuszem Rydzkowskim.

Nasi samorządowcy docierali później do najbardziej poszkodowanych posesji w Rytlu. W świetlicy Ośrodka Kultury w Rytlu na osoby pozbawione wody i prądu czekały posiłki. Burmistrz zwróciła się do Przewodniczących osiedli w mieście i Sołtysów o przekazywanie informacji nt. zdarzeń

Jutro o godz. 10.00 w OK Rytel odbędzie się spotkanie władz Gminy m.in. z Komendantem OSP Czersk, Sołtysem Rytla, przedstawicielem Gminy Chojnice na którym nastąpić ma wstępne podsumowanie strat i koniecznych potrzeb. Mieszkańcy Rytla otrzymywali dziś kontaktowy numer telefonu do Burmistrz Jolanty Fierek, pod który mogą zgłaszać najpilniejsze potrzeby. Dyrektor MGOPS – pani Sylwia Tomaszewska będzie w poniedziałek także do dyspozycji wszystkich poszkodowanych.

UM Czersk