Urząd Miejski w Czersku
Czersk
Czersk
Czersk
Biuletyn Informacji Publicznej
Dzisiaj jest środa, 19 grudnia 2018 r. Imieniny: Beniaminy, Dariusza, Gabrieli
 
Wersja Polska English Deutsch

Kolejna część projektu „EUrope with(out) borders” w Czersku

We wtorek (14.02.2017) przyjechali do Czerska uczestnicy projektu „EUrope with(out) borders” .  Reprezentanci organizacji pozarządowych z Francji, Włoch, Hiszpanii, Grecji, Estonii, Słowacji oraz Turcji spędzą u nas cały tydzień. Cały projekt koordynowany jest przez Stowarzyszenie „Nasz Łąg – nasza wieś”, którego członkowie również wezmą aktywny udział w spotkaniu.

Przypomnijmy – pierwsza część projektu w postaci wizyty studyjnej odbyła się w październiku 2016 roku. Tym razem uczestnicy spotkania wezmą udział w szkoleniu. Trenerzy z Polski oraz Łotwy przeprowadzą cykl warsztatów nawiązujących do negatywnych efektów takich zjawisk jak dyskryminacja, uprzedzenia oraz nietolerancja. Celem projektu jest wsparcie organizacji oraz pracowników młodzieżowych w przeciwdziałaniu, a także łagodzeniu skutków wyżej wymienionych zjawisk. Działania związane z realizacją projektu przyczynią się do zdobycia przez uczestników szkolenia nowych umiejętności, a także nawiązania kontaktów międzynarodowych. Wypromowane zostaną również fundamentalne wartości Wspólnoty Europejskiej, a mianowicie demokracja, pokój i integracja oraz poszanowanie praw człowieka.

W trakcie spotkania uczestnicy projektu odwiedzili Liceum Ogólnokształcące w Czersku. Uczniowie liceum mieli szansę uczestniczyć w specjalnie przygotowanych przez obcokrajowców warsztatach. W piątek (24.02.2017 r.) uczestnicy  spotkali się z Zastępcą Burmistrza Grzegorzem Klauzą, gdzie wysłuchali cennych informacji nt. naszej gminy.

Po zakończeniu spotkania w Czersku reprezentanci Stowarzyszenia „Nasz Łąg – nasza wieś” wybiorą się na szkolenie w Salonikach (Grecja).

Projekt 2016-2-PL01-KA105-027104 „EUrope with(out) borders?” został sfinansowany przez Unię Europejską w ramach Programu „Erasmus+”