Urząd Miejski w Czersku
Czersk
Czersk
Czersk
Biuletyn Informacji Publicznej
Dzisiaj jest wtorek, 13 listopada 2018 r. Imieniny: Arkadii, Krystyna, Stanisławy
 
Wersja Polska English Deutsch

JARMARK TRZECH KULTUR

Ośrodek Kultury w Czersku, Urząd Miejski w Czersku oraz Redakcja „Naji Góche” w Słupsku  serdecznie zapraszają do wzięcia udziału w  IV Jarmarku Trzech Kultur – KOBORKA 2012  w dniu 27.07.2012 r. w Czersku

 JARMARK TRZECH KULTUR to nawiązanie do XIII – wiecznej tradycji organizowania targów wielkich (jarmarków). Podczas imprezy staramy się odtworzyć klimat dawnych jarmarków, przybliżyć kulturę tradycyjną i dawne rzemiosło.  Już po raz czwarty w ramach cyklu „KO-BOR-KA – SPOTKANIA KULTUR POGRANICZA” Ośrodek Kultury w Czersku oraz Urząd Miejski w Czersku zapraszają w lipcu twórców ludowych z trzech pięknych kultur Polski, które łączą się w Czersku. W centrum miasta w dniach 27-28 lipca 2012 r. w godz. 9.00 do zmierzchu usłyszeć będzie można muzykę ludową, zespoły folkowe, a na kramach handlowych zakupić unikalne, tradycyjne wyroby artystów ludowych.

 KRAMY HANDLOWE – JARMARK

 Handel na stoiskach handlowych trwać będzie od godz. 9.00 : stoiska twórców ludowych, wyroby rzemieślnicze, rękodzieło artystyczne, wyroby drewniane, ceramika, ozdoby, biżuteria, potrawy regionalne.

 Serdecznie zapraszamy Państwa do przygotowania własnego stoiska wystawienniczego (bezpłatnego) w dniu 27 lipca 2012 r. (piątek), dzięki któremu mieszkańcy naszego miasta i okolicy, a także turyści odwiedzający nas będą mogli nie tylko zapoznać się z pięknem naszych kultur i Państwa wspaniałymi wyrobami, ale też przywieźć ze sobą wspaniałą pamiątkę z wakacji.

Dojazd na imprezę oraz wyposażenie stoiska (zadaszenie, stoły, krzesła, wystrój) wystawcy zapewniają sobie we własnym zakresie. Organizatorzy nie ograniczają powierzchni wystawienniczej. Kramy ustawione będą na deptaku i wokół fontanny na Pl. Ostrowskiego w Czersku. Do dyspozycji wystawców przygotowany zostanie parking w pobliżu miejsca sprzedaży.

 Wszystkich wystawców pragnących wziąć udział w IV Jarmarku Trzech Kultur prosimy o przesłanie karty zgłoszenia do dnia 24.07.2012 r.

Wszelkich informacji na temat warunków uczestnictwa udziela – Emilia Rekowska (tel. 052 398 47 40) i Magdalena Walenczak (52 395 48 12). Informacje oraz karta zgłoszenia dostępne na stronie www.czersk.pl i w Centrum Informacji Turystycznej w Czersku.

tekst: Ośrodek Kultury w Czersku;