Urząd Miejski w Czersku
Czersk
Czersk
Czersk
Biuletyn Informacji Publicznej
Dzisiaj jest niedziela, 9 grudnia 2018 r. Imieniny: Anety, Leokadii, Wiesława
 
Wersja Polska English Deutsch

INAUGURACJA NOWEGO ROKU AKADEMICKIEGO – UNIWERSYTET III WIEKU W CZERSKU

Wczoraj tj. w pierwszy wtorek października zainaugurowano 7 rok działalności Uniwersytetu III Wieku w Czersku. Uroczystości rozpoczęły się poranną mszą św. w intencji słuchaczy UTW, a po południu  w czerskim Ośrodku Kultury zabrzmiało „Gaudeamus Igitur”.

Uroczystego otwarcia nowego roku akademickiego dokonała Pani Rektor Jadwiga Główczak oraz Jerzy Warczak. Już tradycyjnie wśród gości nie zabrakło Jana Gliszczyńskiego, wiceburmistrza Czerska, który na progu nowego roku akademickiego życzył studentom zapału i radości w ubogacaniu siebie i innych. Zwrócił uwagę na potrzebę zaszczepiania wokół pozytywnego myślenia i twórczego działania i to na przekór naszemu dość powszechnemu upodobaniu do narzekania czy biadolenia. Wiceburmistrz przekazał też pozdrowienia od całego samorządu Gminy Czersk, w tym od Burmistrza Marka Jankowskiego.

Uroczystość uświetnili podopieczni Środowiskowego Domu Samopomocy w Czersku, który przygotowali scenki kabaretowe i zebrali za nie zasłużone brawa. Prawdziwe owacje zebrał Piotr Kaczmarek, który śpiewając i grając na gitarze zaprezentował gościom swój autorski minirecital .

Warto zwrócić uwagę, że obecnie czerski UTW jest bodaj najliczniejszą i najbardziej dynamiczną organizacją pozarządowa w gminie. Oferuje on swoim członkom niezwykle interesujący i szeroki wachlarz propozycji.

Przypomnijmy, iż w tym roku uniwersytet ma 116 słuchaczy, dlatego obecnie nie są już przyjmowani nowi członkowie. W 2013 roku odbędzie się kilka wykładów – zawsze w pierwszy wtorek miesiąca (m.in. nt elektrowni jądrowej, zasad pomocy w nagłych przypadkach itd.). Nie zabraknie też wspólnych wycieczek ( część słuchaczy wyjechała właśnie na wycieczkę do Włoch) czy bliższych wyjazdów, m.in. do Opera Nova na „Barona Cygańskiego” czy do Teatru Muzycznego w Gdyni na musical „Chłopi”.

Już trwają także dodatkowe zajęcia – gimnastyka dla seniorów (w każdy czwartek o 17.30 w hali sportowej im. R.Bruskiego), a niedługo rozpoczną się zajęcia komputerowe (kontynuacja) oraz kurs języka niemieckiego.

(m.a.)