Urząd Miejski w Czersku
Czersk
Czersk
Czersk
Biuletyn Informacji Publicznej
Dzisiaj jest niedziela, 24 czerwca 2018 r. Imieniny: Danuty, Jana, Janiny
 
Wersja Polska English Deutsch

I rocznica działalności „Senior-WIGOR” w Czersku

W dniu 30 grudnia 2016 roku w Domu Dziennego pobytu Senior-WIGOR w Czersku odbyło się spotkanie kolędowe połączone z I rocznicą powstania placówki.

Tego dnia nie mogło zabraknąć Proboszcza czerskiej parafii ks. Zbigniewa Straszewskiego, który wprowadził wyjątkowy nastrój. Gościnnie seniorów i pracowników domu zaszczycili również swoją obecnością między innymi: Burmistrz Czerska Pani Jolanta Fierek, Wiceburmistrz Pan Grzegorz Klauza oraz Przewodniczący rady Miejskiej w Czersku Pan Grzegorz Kobierowski.

Po spotkaniu kolędowym i serdecznym przywitaniu gości Seniorzy i pracownicy usłyszeli wiele miłych i serdecznych słów uznania oraz wiele pięknych noworocznych życzeń.

Ponieważ I roczek Senior Wigor połączony był w tym roku z zabawą sylwestrową nie mogło zabraknąć muzyki i tańca. O to zadbał prawdziwy dj pan Tomasz Zieliński, któremu Seniorzy serdecznie podziękowali za jego bezinteresowną pracę. Nie zabrakło zabaw i wróżb noworocznych, odbyły się również wybory miss balu, w których seniorki jak zwykle wykazały się poczuciem humoru i niezwykłym dystansem do swojego wieku.

Wśród wspólnych, tańców, rozmów i wspomnień dzień upłynął bardzo szybko. Uroczystość uświadomiła zarówno Seniorom jak i personelowi, że tworzą oni prawdziwą rodzinę, w której wszyscy dobrze się czują i mogą na sobie polegać. I chociaż jak w każdym domu są też gorsze dni, to tych momentów radosnych i szczęśliwych jest zdecydowanie więcej. Mamy nadzieję, że ten dzień będzie dla każdego miłym i niezapomnianym wspomnieniem.

W Dziennym Domu „Senior – WIGOR” obecnie ze wsparcia korzysta 26 uczestników, od 1 stycznia 2017 dzienna grupa objęta wsparciem może liczyć maksymalnie 20 osób, dlatego niektórzy uczestnicy uczęszczają rotacyjnie.

 „Po roku działalności, mogę stwierdzić, że jest ogromna potrzeba wsparcia i aktywizacji seniorów w naszej gminie. Zresztą jest to potrzeba całego kraju, ze względu na wskaźniki  demograficzne i starzejące się społeczeństwo. Każde wsparcie skierowane do seniorów jest niezwykle ważne i potrzebne. Dlatego też, cieszę się, że Program Wieloletni Senior-WIGOR jest realizowany i wspierany przez naszą gminę. Żałuję tylko, że nie możemy przyjąć więcej osób do naszego domu, nie ma już jednak miejsca w naszym pomieszczeniu do przyjęcia większej ilości uczestników. Zachęcam, jednak mimo to do składania wniosków, gdyż bywają sytuacje, że zwalniają się miejsca czasowo, np. w przypadku wyjazdu seniora do sanatorium, czy długotrwałej choroby. W takim przypadku, osoba, która złożyła wniosek i jest na liście oczekujących może być przyjęta na ten czas i korzystać z całej bogatej oferty domu”- mówi Dyrektor Domu Joanna Ossowska