Urząd Miejski w Czersku
Czersk
Czersk
Czersk
Biuletyn Informacji Publicznej
Dzisiaj jest wtorek, 17 lipca 2018 r. Imieniny: Aleksego, Bogdana, Martyny
 
Wersja Polska English Deutsch

DZIECI Z GMINY CZERSK POD TATRAMI

Grupa 49 dzieci z gminy Czersk, sołectwa: Rytel, Krzyż, Zapędowo przebywała w dniach od 25 sierpnia do 2 września 2017 roku na wypoczynku wakacyjnym w ośrodku wczasowym AMW Rewita w Kościelisku, zorganizowanym z inicjatywy Ministra Obrony Narodowej Pana Antoniego MACIEREWICZA.

Pobyt dzieci został sfinansowany przez Polską Grupę Zbrojeniową.

Ośrodek w Kościelisku zapewnił dzieciom pobyt z całodziennym wyżywieniem w wygodnych, dwuosobowych pokojach z łazienkami i TV.  Przygotowany program wypoczynku dzieci w Kościelisku  został zrealizowany w 100%, dzięki wspaniałej, słonecznej pogodzie, jak również doskonałej organizacji, nad którą czuwał dyrektor ośrodka wczasowego AMW Rewita w Kościelisku – Pan Krzysztof KOTRYS. Nad bezpieczeństwem wypoczynku dzieci czuwała wyselekcjonowana kadra z miejscowego Związku Harcerstwa Rzeczypospolitej.

Zamierzeniem niniejszego projektu było nie tylko zapewnienie wypoczynku dzieciom w pięknych, słonecznych Tatrach ale też dzięki zmianie otoczenia oraz zajęciom z psychologiem dziecięcym – złagodzenie nastrojów tych młodych ludzi po traumatycznych przeżyciach związanych z wydarzeniami z 11.08.2017 r.


Wojciech Wojciechowski
Rewita Zakopane