Urząd Miejski w Czersku
Czersk
Czersk
Czersk
Biuletyn Informacji Publicznej
Dzisiaj jest piątek, 21 września 2018 r. Imieniny: Darii, Mateusza, Wawrzyńca
 
Wersja Polska English Deutsch

Dyżur doradców emerytalnych i doradcy ds. ulg i umorzeń ZUS

Zakład Ubezpieczeń Społecznych Oddział w Słupsku Inspektorat w Chojnicach zaprasza na dyżur doradców emerytalnych i doradcy ds. ulg i umorzeń, który odbędzie się 13.10.2017 r. w Centrum Informacji Turystycznej w Czersku, ul. Kościuszki 27 a, w godz. 9:00-12:00.

Podczas  dyżuru eksperci przybliżą tematykę wchodzącej w życie z dniem 1 października 2017 r. ustawy obniżającej wiek emerytalny, udzielą porad oraz wykonają symulację przyszłego  świadczenia, a także wyjaśnią jakie są możliwości form pomocy przedsiębiorcom w przypadku ewentualnych problemów z płatnością składek.

Podczas dyżuru ekspertów, osoby zainteresowane będą miały możliwość wypełnienia i złożenia wniosków o świadczenia emerytalne bez konieczności wizyty w Inspektoracie ZUS w Chojnicach.

Eksperci zaproponują zainteresowanym mieszkańcom, założenie własnego elektronicznego profilu na Platformie Usług Elektronicznych, dającego możliwość załatwienia wieli spraw bez konieczności wizyty w placówkach instytucji. Rejestracja na PUE pozwoli na m. in. nieograniczony dostęp do danych zapisanych na indywidualnym koncie w ZUS, przeglądanie stanu rozliczeń, podgląd elektronicznego zwolnienia lekarskiego jak również uzyskanie informacji o należnych składkach i wpłatach. Umożliwi także rezerwację wizyty w placówce ZUS przez Internet.