Urząd Miejski w Czersku
Czersk
Czersk
Czersk
Biuletyn Informacji Publicznej
Dzisiaj jest poniedziałek, 25 czerwca 2018 r. Imieniny: Łucji, Witolda, Wilhelma
 
Wersja Polska English Deutsch

Dyskusyjny Klub Książki w Bibliotece w Rytlu – „Znaki szczególne” Pauliny Wilk

Dziękujemy wszystkim, którzy przybyli 15.03.2017 r. na spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki zorganizowane przez Ośrodek Kultury – Bibliotekę w Rytlu. Tym razem przedmiotem naszej dyskusji była książka Pauliny Wilk „Znaki szczególne”.
Książka ta , opowiada o pokoleniu transformacji, osobach urodzonych około 1980 roku, o ich dorastaniu i życiu oraz o tym jaki wpływ na ich losy miały  historyczno-polityczne przemiany tego okresu. Na okładce książki, pod tytułem, widnieje zapis „pierwsza autobiografia pokolenia urodzonych około 1980 roku – dzieci polskiej transformacji” i już to wzbudziło wśród klubowiczów gorącą dyskusję czy faktyczne  Paulina Wilk może tak generalizować
i wypowiadać się w imieniu całego pokolenia lat 80-tych. Większość członków DKK w Rytlu przyznało, że irytowało ich zbyt częste  używanie przez autorkę słowa „my”. Są to wspomnienia autorki, a nie całego pokolenia transformacji. Jednak trzeba przyznać, że książkę czyta się bardzo lekko i dobrze, choć końcówka książki może już nużyć. Przyznaliśmy również, że z przyjemnością czytało się te  fragmenty książki, które odnosiły się do osobistych wspomnień każdego z nas  z tego okresu.

Zachęcamy do lektury! Warto czasami sięgnąć pamięcią wstecz!

mat. Katarzyna Żakowska
moderator: Małgorzata Kowalewska-Remisz