Urząd Miejski w Czersku
Czersk
Czersk
Czersk
Biuletyn Informacji Publicznej
Dzisiaj jest środa, 19 grudnia 2018 r. Imieniny: Beniaminy, Dariusza, Gabrieli
 
Wersja Polska English Deutsch

Dyskusyjny Klub Książki w Bibliotece Ośrodka Kultury w Rytlu

21.02.2018 r. odbyło się kolejne  spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki zorganizowane przez Bibliotekę Ośrodka Kultury w Rytlu. Na tym spotkaniu rozmawialiśmy o książkach: „Niewierna” Ayaan Hirsi Ali oraz „Mapa i terytorium” Michel‘a  Houellebecq’a.

Pierwsza z książek to autobiografia somalijskiej autorki książki – Ayaan Hirsi Ali, muzułmanki, która walcząc o prawa kobiet przeciwstawiła się swojej religii. Autorka w książce „Niewierna” podejmuje bardzo dużo, ważnych tematów. Wprawdzie książek
 o tej tematyce napisano już wiele, ale książkę autorstwa  Ayaan Hirsi Ali warto przeczytać.

Głównym bohaterem drugiej z omawianych powieści jest Jed Martin, artysta, fotograf,  malarz, który przygotowuje wystawę malarską, a wstęp do katalogu tejże wystawy przygotowuje sam.. Michel Houellebecq. Pomysł autora, żeby wprowadzić samego siebie do fabuły powieści i jeszcze dodatkowo się uśmiercić jest na pewno ciekawy i nieszablonowy. Książka ta pełna sarkazmu i ironii jest pretekstem do wielu rozważań i przemyśleń nie tylko na temat współczesnej sztuki, relacji ludzkich, ale i całego konsumpcyjnego świata.
Zachęcamy do lektury !

Zapraszamy na następne spotkanie DKK w Rytlu w dniu 21.03.2018  r. o godz. 16:00.
Na tym spotkaniu podyskutujemy o  książce „Anna Karenina” Lwa Tołstoja.

 (mat. K.Ż.- Biblioteka)