Urząd Miejski w Czersku
Czersk
Czersk
Czersk
Biuletyn Informacji Publicznej
Dzisiaj jest piątek, 27 kwietnia 2018 r. Imieniny: Sergiusza, Teofila, Zyty
 
Wersja Polska English Deutsch

Budowa basenu w Czersku – ankieta

Szanowni Państwo.

 W strategii rozwoju Gminy zaplanowano budowę pływalni w Czersku. Realizacja tej inwestycji mogłaby mieć miejsce w latach 2008-2009. W obiekcie tym znajdowałaby się niecka basenu (o długości 25 m) oraz brodzik dla najmłodszych a także niewielkie, dodatkowe atrakcje (np. zjeżdżalnie, wanny z hydromasażem itp.). Koszy realizacji tego typu inwestycji to blisko 5 mln zł, a roczne utrzymanie ok. 500 tys. zł.
Basen w 80% wykorzystywany byłby na zajęcia pływackie dla uczniów z terenu naszej gminy, a w 20% udostępniany komercyjnie dla wszystkich chętnych. Obecnie z nauki pływania korzystają tylko uczniowie klas III szkół podstawowych i dojeżdżają do Parku Wodnego w Chojnicach.
Budowa basenu wzbogaciłaby bazę rekreacyjno-sportową dostępną dla wszystkich szkół z terenu Gminy Czersk oraz pozwoliła na zwiększenie ilości uczniów korzystających z nauki pływania. Wiadomo, że pływanie jest cennym elementem w systemie kształtowania zdrowia oraz sprawności fizycznej dzieci i młodzieży. Wpływa ono korzystnie na ogólny rozwój dzieci, jest doskonałym oddziaływaniem korekcyjnym przy wadach postawy. Umiejętność pływania zwiększa bezpieczeństwo podczas wakacyjnego korzystania z kąpielisk.
W związku z tym prosimy Państwa o wyrażenie swojej opinii na temat zasadności podejmowania tej inwestycji poprzez zakreślenie właściwej odpowiedzi na pytanie zamieszczone w ankiecie>>> 

Ankiety dostępne są również w Urzędzie Miejskim w Czersku oraz u wszystkich sołtysów i przewodniczących zarządów osiedli. 

Serdecznie dziękuję za wypełnienie i zwrot ankiet.

Burmistrz Czerska
Marek Jankowski