Urząd Miejski w Czersku
Czersk
Czersk
Czersk
Biuletyn Informacji Publicznej
Dzisiaj jest niedziela, 9 grudnia 2018 r. Imieniny: Anety, Leokadii, Wiesława
 
Wersja Polska English Deutsch

Wizyta przedszkolaków

8 listopada 2017r. grupa starszaków z Przedszkola Samorządowego nr 1 im. Kubusia Puchatka w Czersku odwiedziła Dzienny Dom „Senior-Wigor w Czersku. Dzieci zaprezentowały Seniorom przygotowane wraz ze swoimi wychowawczyniami Eweliną Czarnowską i Beatą Czapiewską przedstawienie pt. „Rzepka” inspirowane wierszem Juliana Tuwima.

Przedstawienie oprócz klasycznego tekstu wiersza urozmaicone było różnego rodzaju piosenkami. Między innymi Babcia i Dziadek z wiersza tańczyli do piosenki „Wymarzona”, a Wnuczek bawił się przy utworze „Bałkanica”. Z kolei zwierzęta, pomagały ciągnąć rzepkę w rytm takich utworów, jak : „Popatrzcie na jamniczka”, „Pink Panter”, „Kaczuszki”, „Plastikowa biedronka” czy „Była sobie żabka mała”. Kolejną niespodzianką przygotowaną przez dzieci był pokaz układu tanecznego do piosenki „Kalinka”.

Dzieci z chęcią prezentowały swoje umiejętności aktorskie i taneczne, natomiast Seniorzy wyrażali swoje zadowolenie gromkimi brawami. Finałem części artystycznej był wspólny taniec dzieci i Seniorów do piosenki „Czekolada”.

Następnie Seniorzy zaprosili dzieci do wspólnego stołu gdzie na małych łasuchów czekała słodka niespodzianka. Na koniec Seniorzy przy akompaniamencie zaśpiewali dzieciom piosenki. Śpiew było słychać w całym domu – śpiewali wszyscy; i Ci duzi, i Ci mali. Dzieci miały okazję bliżej poznać i obejrzeć czerski Wigor.

Zarówno dla seniorów z Wigora jak i dla dzieci z przedszkola był to  bardzo miło i wesoło spędzony razem czas. Wizyta była prawdziwą lekcją wychowawczą, która uczy szacunku i życzliwości dla drugiego człowieka.

 

Mat. Przedszkole Samorządowe nr 1 im. Kubusia Puchatka w Czersku i DDSW w Czersku