Urząd Miejski w Czersku
Czersk
Czersk
Czersk
Biuletyn Informacji Publicznej
Dzisiaj jest środa, 19 grudnia 2018 r. Imieniny: Beniaminy, Dariusza, Gabrieli
 
Wersja Polska English Deutsch

Spotkanie profilaktyczne w OK Łąg

W dniu 07-11-2017 roku o godzinie 17/00 w  Ośrodku Kultury w Łęgu odbyła się debata na temat zdrowia. Spotkanie zostało zorganizowane przez Akademię Zdrowia Łężanek  działającą przy Ośrodku Kultury w Łęgu. Na debatę przybyło 30 osób a przybyłych gości powitała Dyrektor Ośrodka Kultury w Łęgu  Pani  Małgorzata Skwarek. W spotkaniu brali udział Dyrektor SPOZ w Czersku Wiesław Czechowski oraz lekarz medycyny Sławomir Wituszyński , specjalista geriatrii .
Od października tego roku Ośrodek Zdrowia w Łęgu wszedł w struktury SPOZ w Czersku . Dyrektor zapoznał zebranych z zasadami funkcjonowania przychodni, z reorganizacją i odpowiadał na pytania . Prosił też o zapisywanie się do Ośrodka Zdrowia w Łęgu. Lekarz geriatra opowiedział o szczepionkach  przeciwko grypie ,  o zaletach i przeciwwskazaniach. Jakie znaczenie ma witamina D dla osób starszych i  o lekach przeciwbólowych i jakie są najbezpieczniejsze dla seniorów.
Jak odróżnić przeziębienie od grypy? Te i wiele innych spraw dotyczących zdrowia osób starszych zostały omówione podczas tej debaty.
Jak na każdym spotkaniu w Ośrodku Kultury w Łęgu był poczęstunek , pyszny sernik i kawa.

Mat: Teresa Kropidłowska -koordynator projektu
foto: Andrzej Kosecki