Urząd Miejski w Czersku
Czersk
Czersk
Czersk
Biuletyn Informacji Publicznej
Dzisiaj jest środa, 19 grudnia 2018 r. Imieniny: Beniaminy, Dariusza, Gabrieli
 
Wersja Polska English Deutsch

Spotkanie autorskie z Karoliną Sałdecką-Kielak już w piątek – ZAPRASZAMY

Serdecznie zapraszamy na spotkanie Aneksu Literackiego z Karoliną Sałdecką-Kielak, autorką Psycho Killera, które odbędzie się w Centrum Informacji Turystycznej w Czersku (ul. Kościuszki 27a) w piątek, 24 lutego, o godzinie 18:00.

W spotkaniu uczestniczyć będą także członkowie redakcji pisma „Fabularie”, które zostało partnerem Aneksu Literackiego.

Karolina Sałdecka-Kielak pisze o swoim debiucie prozatorskim: „Moja nowa książka Psycho Killer to historia dwojga ludzi, którzy żyją – wydawałoby się – dosyć zwyczajnie, a jednak istnieje coś, co nie pozwala im w pełni doświadczyć spokoju i »zwyczajności«. Niekiedy są to sprawy z przeszłości, zawiła historia rodzinna, wódka wypita przez nich samych lub przez kogoś innego, kłamstwo przez lata podtrzymywane jako prawda, przypadkowe spotkania, a w końcu i najdrobniejsze szczegóły, które niespodziewanie decydują o czyimś życiu…”.

Karolina Sałdecka-Kielak (ur. 1983) – polonistka i romanistka, doktor nauk humanistycznych. Publikowała m.in. w Twórczości, Kwartalniku Literackim TEKA, na stronach internetowych Dekady Literackiej, Arteriach, Blizie. Laureatka kilku ogólnopolskich konkursów poetyckich, w tym Konkursu im. Rainera Marii Rilkego. Autorka zbioru wierszy Na własne oczy (2011), Psi Blues (2016) oraz książki „Żyjemy wciąż jeszcze na rusztowaniach”. Wizerunek kobiety w polskich powieściach doby realizmu socjalistycznego (2013). Członkini zespołu redakcyjnego kwartalnika Fabularie. Stypendystka Marszałka Województwa Kujawsko-Pomorskiego w dziedzinie kultury. Prywatnie żona Michała, mama Mai i pani Portera.

W najbliższym czasie Psycho Killera będzie można nabyć w Księgarni ALFABET przy ul. Kościuszki 29, zaś w dniu spotkania – w Centrum Informacji Turystycznej w Czersku. W piątkowy wieczór w sprzedaży będzie także większość numerów pisma Fabularie.

mat. Aneks Literacki